Dane Kontaktowe

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, uwagami i doświadczeniem.
Czekam także na Waszą pomoc przy tworzeniu tego bloga.
Jeżeli posiadacie jakieś ciekawe sugestie, przemyślenia albo informacje związane z poruszaną przeze mnie tematyką - proszę, podzielcie się nimi ze mną. Chętnie o tym napiszę.

Dane kontaktowe :

gobarakago@gmail.comniedziela, 19 maja 2013

Post farmerski

Helloł. Dzisiaj zamierzam pomówić z Wami o stronce , która od kilku lat cieszy się dosyć dobrą renomą wśród podróżników, którzy to raz za czas zatrzymują się gdzieś na chwilkę, by popracować w zamian za wikt i opierunek.
Sprawa jest niezwykle prosta. GROWFOOD -jak sama nazwa wskazuje -ma coś wspólnego z rolnictwem. Projekt ten posiada dwa główne cele : wymianę ( szeroko pojętą : kultura , usługi itd) , jak również wspieranie małych ekologicznych farm, które ciężko przędą , wypierane przez gigantyczne , produkujące na szeroką skalę gospodarstwa rolne ( czy jak to się nazywa fachowo ?).
W każdym razie, jeżeli dalej szukacie jakiegoś ciekawego zajęcia na wakacje, to to może być jakaś tam opcja. Podkreślam raz jeszcze , że jest to wolontariat. Nie zdziwi mnie zatem, jeśli powiecie , że nie chce się wam kopać w grządkach za darmo. Ostatnio sama popadłam w mini marazm i do wszystkiego podchodzę z chłodną rezerwą. Ale może -a nóż , na świecie zostali jacyś optymiści. Ludzie dobrej woli, żyjcie nam długo i dzielcie się energią!
Okej.  To ja już prawie kończę na dziś. Tylko jeszcze dodam, że problem z tą stroną jest taki, iż głównie stanowi zbiór ofert z USA. Głównie oczywiście, nie znaczy że tylko i wyłącznie. Są też miejscówki europejskie, a także brazylijskie, chilijskie i czego dusza pragnie. Tylko wtedy wybór jest mniejszy. Wiem, że mój dzisiejszy post pozbawiony jest entuzjazmu,  ale może jednak zachęciłam kogoś. Zajrzyjcie : http://www.growfood.org/


10 komentarzy:

 1. Chyba mało jest w dzisiejszych czasach ludzi, którzy chcą kopac za darmo.... ale za wikt i opierunek w podróży... hmm... to może być całkiem fajna sprawa;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajna inicjatywa - może kiedyś. Zawsze można coś zwiedzić przy okazji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też podoba mi się tra stronka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszamy do Sejn.
  Jest tam Muzeum regionalne w Sejnach,( http://www.muzeum.sejny.pl/ ) którego celem jest ochrona zabytków i krajobrazu kulturowego Sejneńszczyzny oraz upowszechnianie wiedzy o regionie. Muzeum posiada sale tematyczne, organizuje wystawy stałe i czasowe. Ponadto IV wieczny Klasztor Podominikański i wiele innych atrakcji. Miejsce warte zwiedzenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wątpię żeby ludzie chcieli się w to angażować

  OdpowiedzUsuń
 6. Weroniko, miałam zaszczyt nominować Cię do Liebster Blog Award :)
  Jeśli jesteś chętna do zabawy więcej szczegółów na moim blogu: http://lecewkulki.blogspot.com/2013/09/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Podróżowanie to super sprawa. Bardzo lubię podróżować

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo fajne i interesujące miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Będziesz jeszcze pisała tutaj ?

  OdpowiedzUsuń